levaya.jpgДентальна імплантологія

Стоматологічна імплантація

Стоматологическая имплантацияУ всьому світі щорічно лікарі - стоматологи встановлюють пацієнтам мільйони стоматологічних імплантатів. У таких країнах як США, Японія, Франція, Німеччина та ін., стоматологічні імплантати є обов'язковим елементом в стоматологічному лікуванні. В Україні в останні роки, так само стала дуже бурхливо розвиватися стоматологічна імплантація. З'явилося багато різних систем імплантатів, від брендів найвідоміших фірм - виробників до продукції фірм - «одноденок», для яких важливо тільки одне - скільки імплантатів вони сьогодні продадуть молодому початківцю лікарю - стоматологу.

Стоматологічний центр «Ренесанс» є одним з піонерів в Україні по освоєнню даної методики та впровадженню її в медичну практику. У 1994 році керівник центру, хірург - стоматолог Токарський В. Ф. пройшов стажування з дентальної імплантації в США (м. Лос - Анжелес, Каліфорнія; м. Темпа, Флорида). Потім були стажування в Ізраїлі, Італії, Німеччині. Більше 10 років тому дентальна імплантація стала невід'ємним елементом комплексного стоматологічного лікування, яке стоматологічний центр «Ренесанс» пропонує своїм пацієнтам. Тисячі імплантатів, встановлені за ці роки, успішно функціонують, будучи опорами для керамічних коронок і протезів. Сотні пацієнтів зберегли поруч з імплантатами здорові зуби, позбулися необхідності носити знімні протези.

Що знають і не знають пацієнти в Україні про стоматологічну імплантацію?

Знають:

 1. Існує такий метод відновлення втрачених зубів з використанням стоматологічних імплантатів.
 2. При використанні імплантатів не потрібно спилювати здорові зуби.
 3. Стоматологічна імплантація - це дуже тривалий за часом метод лікування.
 4. Установка імплантатів дуже болюча процедура. Після операції виникають великі набряки м'яких тканин обличчя.
 5. Імплантати часто не приживаються і випадають.
 6. Після того, як імплантат випав, уже не можна більше використовувати цей метод для подальшого лікування.
 7. Існують вікові протипоказання для застосування імплантатів.
 8. Не всім можна ставити стоматологічні імплантати.
 9. Імплантати не довговічні, вимагають заміни.
 10. Не можна застосовувати імплантати, якщо є запалення ясен (пародонтит).
 11. Коронки на імплантатах виглядають гірше, ніж на своїх зубах.

Не знають:

 1. Стоматологічна імплантація в багатьох країнах стала обов'язковим елементом протоколу стоматологічного лікування.
 2. У деяких країнах лікар - стоматолог, який замість установки імплантату обточує здоровий зуб, може бути притягнутий пацієнтом до судової відповідальності.
 3. Поява нових видів стоматологічних імплантатів дозволяє, у багатьох випадках, істотно скоротити термін такого лікування. При сприятливих анатомічних умовах можливе проведення лікування за методикою «негайного навантаження», коли відразу після операції пацієнтові встановлюють тимчасові коронки на імплантати.
 4. Імплантати встановлюються в кісткову тканину щелепи, яка не має багато нервових закінчень. Тому дана процедура менш болюча, ніж видалення або лікування зубів. Сама операція проводиться під місцевим знеболенням, в окремих випадках - з медикаментозним посиленням знеболювання - седацією. Після операції іноді можуть бути незначні набряки м'яких тканин щоки, які проходять через 2 - 3 дні.
 5. Успішність сучасної стоматологічної імплантації визначається правильно обраною методикою проведення імплантації та видом самого імплантату. Сьогодні, згідно зі світовою статистикою, 94-98% встановлених імплантатів успішно функціонують.
 6. Якщо, з яких - небудь причин, імплантат не "прижився” і його довелося видалити, то лунка імплантату заживає швидше, ніж після видалення зуба. Через кілька місяців можливе проведення повторної імплантації в це ж місце.
 7. Вікових протипоказань для проведення стоматологічної імплантації не існує. Імплантація може бути успішною не тільки в молодому віці, але і у пацієнтів старше 80 років.
 8. Є певні обмеження для проведення стоматологічної імплантації за медичними показаннями, коли знижені регенераторні здатності організму (важка форма діабету, інші системні захворювання).
 9. Імплантат виготовляється з титану, це біологічно інертний матеріал. Він не піддається корозії. Сьогодні успішно функціонують імплантати, встановлені 10 - 15 років і навіть 25 - 30 років назад.
 10. Пародонтит (запалення ясен) не є протипоказанням для проведення стоматологічної імплантації. Численні клінічні дослідження показали, що у хворих на генералізований пародонтит може бути успішною стоматологічна імплантація.
 11. Зовні керамічна коронка на імплантат може нічим не відрізнятися від керамічної коронки на зубі. Для цього необхідно, щоб обсяг кісткової тканини, в яку буде встановлений імплантат, був достатнім.

Клінічні приклади по установці імплантатів:

установка имплантатов установка имплантатов киев
стоматологическая имплантация Стоматологический центр «Ренессанс»
стоматология