levaya.jpg



Хірургічна стоматологія

Хірургічна стоматологія

Хирургическая стоматологияСклалася думка про те, що стоматологія хірургічна служить виключно для видалення зубів, але вона давно вийшла за ці рамки. Тепер її завдання - це відновлення зубів, збереження їх функцій. Саме стоматолог-хірург врятує зуб, виправить "коротку" вуздечку губи, що порушує мову, а також допоможе вирівняти зуби, які "розбіглися". Хірургічна стоматологія займається підготовкою до імплантації щелепи. При нестандартному розміщенні гайморових пазух, атрофії або витонченні кістки щелепи проводиться виправлення даної аномалії або нарощування зміненої кістки для встановлення імпланту. Відомо, скільки клопоту завдають людям "зуби мудрості", які неправильно виросли і заважають. Наш хірург допоможе вирішити і цю проблему, причому зроблено все буде з максимальною зручністю для Вас під загальною анестезією в спеціально обладнаній операційній, яка відповідає вимогам МОЗ України і Міжнародним стандартам.

В "Медичному центрі Ренесанс" проводиться комплексне лікування стоматологічних захворювань, воно складається з лікувальних заходів, послідовно проведених методами терапевтичної, ортопедичної стоматології, стоматології хірургічної та ортодонтії. При цьому стоматологія хірургічна застосовується в комплексі з виконанням інших завдань, які вирішує стоматологія - ортопедія, ортодонтія тощо.

В даний час основним завданням стоматології є збереження і відновлення зубів. Якщо раніше в будь-якому складному випадку зуб видаляли, то сьогодні наші лікарі роблять все можливе, щоб цього уникнути.

Тому і хірургічна стоматологія приділяє значну увагу зубозберігаючим операціям, до яких можна віднести видалення всякого роду новоутворень в кісткових або м'яких тканинах ротової порожнини, ампутації коренів зубів, коронки-радикулярній сепарації, а також різні методики лікування захворювань пародонту. Основні причини утворення кісти зуба - травма та інфекція. Інфекція зазвичай проникає всередину кореневого каналу при неправильному ендодонтичному і терапевтичному лікуванні зубів.

Зазвичай кіста зуба утворюється в області верхівки кореня. Лікувати кісту зуба потрібно обов'язково. Як правило, її видаляють хірургічним шляхом разом з верхівкою кореня зуба (операція резекції кореня). Видаляти зуб, якщо до цього немає прямих свідчень, не потрібно. При правильному підході до лікування у зуба є всі шанси «прожити довге трудове життя», так що відновлення зубів в таких випадках є краще, ніж видалення.

При неефективності або неможливості консервативного лікування одного з коренів трьохкореневого зуба позитивного результату досягає саме стоматологія хірургічна. Щоб не видаляти його через один пошкоджений корінь, роблять ампутацію кореня - акуратно випилюють його і перетворюють трьохкореневий зуб в двокореневий при його повній функціональній активності.

У разі, коли карієс пошкоджує двокореневий зуб в області біфуркації (місце, де розходяться корені), застосовують коронки-радикулярную сепарацію - розпилюють коронку зуба на дві частини, тим самим роз'єднуючи корені. В результаті один двокореневий зуб трансформується в два однокореневих, що дозволяє відкрити доступ до хворої порожнини і здійснити її лікування.

Зубозберігаючими операціями, орієнтованими на збереження і відновлення зубів, є всі хірургічні методики лікування захворювань пародонту. Всі вони спрямовані на зміцнення зубів, усунення вогнищ інфекції та реабілітацію хворих з цією складною проблемою.