levaya.jpgРеставрація зубів

Естетична реставрація зубів: показання, способи, етапи.

Естетичної реставрацією зубів в стоматології називають спосіб відновлення їх природної структури різними синтетичними матеріалами. Така процедура також дозволяє повернути зубного ряду колишній зовнішній вигляд з функціоналом. Для реставрації використовуються композитні пломбувальні матеріали і вініри. Також ця процедура відома під назвою художня або косметична реставрація.

Що виправляє естетична реставрація?

Відновлювальні процедури дозволять усунути ряд недоліків:

 • вроджені порушення будови зубів,
 • невеликі ортодонтические відхилення,
 • травматичні дефекти,
 • міжзубні щілини,
 • змінений колір емалі,
 • каріозні, що не каріозні пошкодження емалі,
 • патологічна стертість,
 • руйнування старого пломбувального матеріалу,
 • відсутність частини зуба.

Підсумком процедури стає досягнення естетики зубного ряду, повернення функціоналу, а також психологічний комфорт пацієнта.

Способи

У стоматології існують дві методики художнього відновлення:

 • прямий спосіб,
 • непрямий спосіб.

Пряма реставрація забезпечується безпосередньо в момент візиту до лікаря, терміни проведення укладаються в одне відвідування. Для відновлення використовуються композитні пломбувальні матеріали якісні товари з урахуванням природного відтінку емалі. Сучасні композитні матеріали тверднуть під впливом світла, мають контрастністю для рентгена, оптимально підходять для відновлення естетики і функціоналу як передніх, так і бічних зубів.

Непрямий метод передбачає використання люмінірів, вінірів або полукоронок. Перед установкою зуб злегка обточується, потім з нього знімається зліпок, по якому в подальшому здійснює виготовлення накладки.

Лікар визначає відповідний спосіб залежно від проблем, які потрібно вирішити, і клінічної картини.

Переваги і недоліки

Метод реставрації композитними матеріалами володіє своїми позитивними і негативними сторонами.

 • невисока вартість способу в порівнянні з ортопедичним;
 • швидкість проведення - процедура проводиться в ході одного відвідування лікаря-стоматолога, також можливо зробити кілька зубів за один візит;
 • мінімальне обточування тканин;
 • якщо є скол або потрібні канальні роботи, провести корекцію можна, не знімаючи реставраційну композицію цілком;
 • ефективна при наявності відколів, тріщин або проміжків між зубами.

Варто відзначити також кілька недоліків, характерних для подібної методики:

 • усадка композитного матеріалу, через що мінімум раз на рік потрібно шліфувати краю реставрації;
 • зміна відтінку з часом за рахунок вбирання барвників;
 • знижений опір удару в порівнянні з керамічними конструкціями;
 • не рекомендована до застосування для пацієнтів з встановленим кардіостимулятором.

Як роблять реставрацію зубів: від підготовки до фінальної обробки

 1. Спочатку слідує  комплекс заходів підготовки. Лікар проводить гігієнічну профілактику порожнини рота, очищаючи зубне покриття від нальоту і каменю за допомогою апарату Airlow Prophylaxis Masters..Прі допомогою професійної фото камери Canon 5D mark III ef 100 mm і спеціальним фото-фільтром Palar Eyes визначається природний колір зубної емалі пацієнта, і після підбирається відповідний колір фотополімерного  композиту.
 2. Якщо в цьому є необхідність, здійснюється препарування тканин: видалення старого пломбувального матеріалу, висвердлювання уражених карієсом ділянок.
 3. Обов'язково використовується латексний хустку, коффердам, який ізолює ротову порожнину від попадання слини і вологи. Попадання вологи між поверхнею зуба і відновним матеріалом призведе до утворення каріозних вогнищ і руйнування конструкції під впливом щоденних навантажувальних процесів. Якщо відсутня більш ніж половина зуба, для міцності ставиться штифт.
 4. Наступний етап - обробка покриття зуба Протравлювальний гелями, нанесення адгезивного шару для забезпечення склейки матеріалу і зубних тканин.
 5. Для відновлення зубної коронки використовується техніка пошарового нанесення композитного матеріалу різних відтінків на поверхню зуба. Такий спосіб дозволяє зубу виглядати природно, не виділяючись на тлі інших.
 6. Фінальний етап включає в себе введення зуба в прикус, моделювання остаточної форми за допомогою шліфувальних і полірувальних інструментів, зокрема усунення нерівностей і надання блиску.

Результати процедури

Остаточний результат безпосередньо залежить від навичок лікаря-стоматолога, який проводив реставрацію. Важливу роль відіграють не тільки професійні вміння, а й художні і скульптурні здатності. Слід врахувати також природні властивості зубної емалі: по-перше, від ріжучого краю до ясен змінюється відтінок і прозорість покриття. Якщо не врахувати ці нюанси, відновлений зуб буде виділяється на тлі інших.

Прогресивні композитні матеріали, використовувані в стоматологічних клініках в даний час, мають властивості, що імітує природні характеристики зубної емалі, зокрема прозорість

Професіоналізм лікаря в поєднанні з матеріалами високої якості дозволяє добитися чудового результату, досягнувши оптимальної естетики зубного ряду і повернення колишнього функціоналу.

Щоб продовжити термін служби реставраційної композиції, під час щорічного обов'язкового відвідування свого стоматолога вкрай бажано проводити шліфування та полірування матеріалу. Оскільки композитний матеріал дає усадку і забарвлюється сторонніми фарбувальними компонентами, наприклад, в їжі, періодична процедура дозволить підтримувати реставраційну конструкцію в ідеальному стані.

Зміни кольору і форми не такі значні, але ігнорувати профілактику проте не варто. У нашому центрі «Ренесанс» реставрацію зубів проводить доктор - фанат своєї справи !!!