Реставрація зубів
Естетична реставрація зубів: показання, способи, етапи.
Естетичної реставрацією зубів в стоматології називають спосіб відновлення їх природної структури різними синтетичними матеріалами. Така процедура також дозволяє повернути зубного ряду колишній зовнішній вигляд з функціоналом. Для реставрації використовуються композитні пломбувальні матеріали і вініри. Також ця процедура відома під назвою художня або косметична реставрація.
Що виправляє естетична реставрація?
Відновлювальні процедури дозволять усунути ряд недоліків:
- вроджені порушення будови зубів,
- невеликі ортодонтические відхилення,
- травматичні дефекти,
- міжзубні щілини,
- змінений колір емалі,
- каріозні, що не каріозні пошкодження емалі,
- патологічна стертість,
- руйнування старого пломбувального матеріалу,
- відсутність частини зуба.
Підсумком процедури стає досягнення естетики зубного ряду, повернення функціоналу, а також психологічний комфорт пацієнта.
Способи
У стоматології існують дві методики художнього відновлення:
- прямий спосіб,
- непрямий спосіб.
Пряма реставрація забезпечується безпосередньо в момент візиту до лікаря, терміни проведення укладаються в одне відвідування. Для відновлення використовуються композитні пломбувальні матеріали якісні товари з урахуванням природного відтінку емалі. Сучасні композитні матеріали тверднуть під впливом світла, мають контрастністю для рентгена, оптимально підходять для відновлення естетики і функціоналу як передніх, так і бічних зубів.
Непрямий метод передбачає використання люмінірів, вінірів або полукоронок. Перед установкою зуб злегка обточується, потім з нього знімається зліпок, по якому в подальшому здійснює виготовлення накладки.
Лікар визначає відповідний спосіб залежно від проблем, які потрібно вирішити, і клінічної картини.
Переваги і недоліки
Метод реставрації композитними матеріалами володіє своїми позитивними і негативними сторонами.
- невисока вартість способу в порівнянні з ортопедичним;
- швидкість проведення - процедура проводиться в ході одного відвідування лікаря-стоматолога, також можливо зробити кілька зубів за один візит;
- мінімальне обточування тканин;
- якщо є скол або потрібні канальні роботи, провести корекцію можна, не знімаючи реставраційну композицію цілком;
- ефективна при наявності відколів, тріщин або проміжків між зубами.
Варто відзначити також кілька недоліків, характерних для подібної методики:
- усадка композитного матеріалу, через що мінімум раз на рік потрібно шліфувати краю реставрації;
- зміна відтінку з часом за рахунок вбирання барвників;
- знижений опір удару в порівнянні з керамічними конструкціями;
- не рекомендована до застосування для пацієнтів з встановленим кардіостимулятором.
Як роблять реставрацію зубів: від підготовки до фінальної обробки
- Спочатку слідує комплекс заходів підготовки. Лікар проводить гігієнічну профілактику порожнини рота, очищаючи зубне покриття від нальоту і каменю за допомогою апарату Airlow Prophylaxis Masters..Прі допомогою професійної фото камери Canon 5D mark III ef 100 mm і спеціальним фото-фільтром Palar Eyes визначається природний колір зубної емалі пацієнта, і після підбирається відповідний колір фотополімерного композиту.
- Якщо в цьому є необхідність, здійснюється препарування тканин: видалення старого пломбувального матеріалу, висвердлювання уражених карієсом ділянок.
- Обов'язково використовується латексний хустку, коффердам, який ізолює ротову порожнину від попадання слини і вологи. Попадання вологи між поверхнею зуба і відновним матеріалом призведе до утворення каріозних вогнищ і руйнування конструкції під впливом щоденних навантажувальних процесів. Якщо відсутня більш ніж половина зуба, для міцності ставиться штифт.
- Наступний етап - обробка покриття зуба Протравлювальний гелями, нанесення адгезивного шару для забезпечення склейки матеріалу і зубних тканин.
- Для відновлення зубної коронки використовується техніка пошарового нанесення композитного матеріалу різних відтінків на поверхню зуба. Такий спосіб дозволяє зубу виглядати природно, не виділяючись на тлі інших.
- Фінальний етап включає в себе введення зуба в прикус, моделювання остаточної форми за допомогою шліфувальних і полірувальних інструментів, зокрема усунення нерівностей і надання блиску.
Результати процедури
Остаточний результат безпосередньо залежить від навичок лікаря-стоматолога, який проводив реставрацію. Важливу роль відіграють не тільки професійні вміння, а й художні і скульптурні здатності. Слід врахувати також природні властивості зубної емалі: по-перше, від ріжучого краю до ясен змінюється відтінок і прозорість покриття. Якщо не врахувати ці нюанси, відновлений зуб буде виділяється на тлі інших.
Прогресивні композитні матеріали, використовувані в стоматологічних клініках в даний час, мають властивості, що імітує природні характеристики зубної емалі, зокрема прозорість
Професіоналізм лікаря в поєднанні з матеріалами високої якості дозволяє добитися чудового результату, досягнувши оптимальної естетики зубного ряду і повернення колишнього функціоналу.
Щоб продовжити термін служби реставраційної композиції, під час щорічного обов'язкового відвідування свого стоматолога вкрай бажано проводити шліфування та полірування матеріалу. Оскільки композитний матеріал дає усадку і забарвлюється сторонніми фарбувальними компонентами, наприклад, в їжі, періодична процедура дозволить підтримувати реставраційну конструкцію в ідеальному стані.
Зміни кольору і форми не такі значні, але ігнорувати профілактику проте не варто. У нашому центрі «Ренесанс» реставрацію зубів проводить доктор - фанат своєї справи !!!