levaya.jpgСучасне знеболювання

Комп'ютерна анестезія STA

Комп'ютерна анестезія STA в стоматології (Single Tooth Anesthesia System)

Поряд з традиційними методами знеболювання в стоматології сьогодні активно застосовуються сучасні технології. Інноваційною методикою проведення місцевої анестезії є система STA, або «Single Tooth Anesthesia System». Ця технологія знеболення в стоматології має низку переваг як для пацієнта, так і для стоматолога, оскільки забезпечує абсолютно безболісне і точне проведення різних видів місцевої анестезії.

Компьютерная анестезия STA

Знеболювання STA в стоматології

Почнемо з того, що стандартна анестезія в стоматології проводиться за допомогою проведення ін'єкції з використанням шприца і голки, що у багатьох пацієнтів вже викликає емоційний дискомфорт у зв'язку з візуальним сприйняттям цієї процедури. Апарат STA вже зовні дуже віддалено нагадує звичний шприц, а скоріше схожий на «кулькову ручку». Ще дискомфортні відчуття виникають при проведенні традиційної місцевої анестезії в зв'язку з тим, що спочатку відбувається первинне проникнення голки в тканини, потім просування її вглиб і введення анестетика. Всі ці моменти можуть викликати неприємні, і навіть хворобливі відчуття в процесі проведення місцевого знеболення. Також додамо, що застосування комп'ютерної анестезії STA не супроводжується онімінням язика, губ і мімічних м'язів. Таким чином, пацієнт не відчуває додаткового дискомфорту ні під час стоматологічного лікування, ні після завершення процедур. Особливо важливим цей фактор є при знеболюванні в дитячій стоматології, адже відомі випадки травмування нерухомих тканин (наприклад, дитина може прикусити губу чи язик).

Технічні особливості системи STA в проведенні місцевої анестезії

Апарат системи STA складається з двох головних компонентів - електронного блоку зі спеціальним мікропроцесором і стерильного одноразового венфлона з голкою. Саме ергономічний наконечник The Wand багато в чому забезпечує точність і безболісність проведення анестезії із застосуванням системи STA. За допомогою наконечника The Wand лікар проводить делікатне проникнення в слизову, направляє голку в потрібному напрямку і проводить ефективне знеболення. Ця голка, образно кажучи, має товщину “з волосину”. При першому дотику до ясен або зубу апарат STA вже отримує інформацію про опір тканин і вибирає оптимальний режим для введення анестетика. Таким чином, невідчутне, безболісне знеболювання відбувається з урахуванням індивідуальних особливостей тканин в кожному окремому випадку. При просуванні голки вглиб відбувається зчитування інформації про опір тканин, що впливає на вибір наступного режиму введення анестетика. Один з головних принципів роботи STA заснований на тому, що знеболюючий препарат надходить до нервових закінчень шляхом найменшого опору, - тому у пацієнта і не виникають хворобливі відчуття та дискомфорт (наприклад, відчуття «розпирання» або «печіння») під час проведення знеболювання. Швидкість, тиск і кількість введення анестетика контролюється за допомогою спеціального мікропроцесора DPS (Dynamic Pressure Sensing). У зв'язку з цією особливістю система місцевої анестезії STA стала першою інтерактивною системою знеболення в стоматології. Грунтуючись на даних про стан і опір тканин, апарат STA подає спеціальний візуальний і звуковий сигнали, наприклад, при надмірному тиску на голку - в такому випадку, подача анестетика автоматично блокується. Також мікропроцесор DPS контролює і правильність положення голки, що нівелює хворобливі відчуття. Наприклад, при проведенні складної з технічного боку інтралігаментраної анестезії дуже важливо, щоб лікар точно задав оптимальну позицію «голка-зв'язка».

Мікропроцесор DPS забезпечує лікаря необхідною для цього інформацією в режимі реального часу на протязі всієї процедури ін'єкції. У разі засміченої голки або надлишкового тиску під час проведення такого виду анестезії апарат STA також сигналізує про такі ситуації.

Ще одна особливість комп'ютерної анестезії STA полягає в можливості повільного просування голки - плавно і рівномірно. При цьому голка може здійснювати необхідні обертальні рухи. Наприклад, ця особливість дозволяє прискорити настання знеболюючого ефекту, а також виконати знеболювання максимально точно, без збільшення сили натиску для необхідного просування голки вперед.

Переваги комп'ютерної анестезії STA в стоматології

Застосування комп'ютерної анестезії STA в стоматології має низку переваг, як для лікаря, так і для пацієнта. За допомогою цієї технології стало можливим проведення максимально точної місцевої анестезії, абсолютно безболісно для пацієнта і найбільш ефективно з точки зору проведення певних стоматологічних процедур. Лікареві не потрібно проводити кілька ін'єкцій, оскільки апарат STA дозволяє за один раз провести знеболення відразу декількох зубів. Постійний контроль швидкості і тиску введення анестетика в кожному індивідуальному випадку нівелює можливість травмування тканин, виникнення больових відчуттів або проведення неефективної анестезії. Всі ці нюанси дозволяють лікареві виконати процедури будь-якої складності на високому рівні точності та якості в умовах, максимально комфортних для пацієнта.