levaya.jpgЦирконієва коронка

У нашому центрі ми пропонуємо  пацієнтам різні варіанти коронок в залежності від бюджету, вимог до естетики, функціональності і довговічності. Але часто пацієнти побоюються ставити коронку через необхідність спилювати більшу частину зуба або навіть депульпувати здоровий зуб. З появою цирконієвих коронок сильна препаровка зуба перестала бути необхідністю. Про цю та інші особливості цирконієвих коронок детально розповідаємо в статті.

Цирконієві коронки або коронки з діоксиду цирконію (правильна назва хімічної формули) - це міцні безметалеві ортопедичні конструкції з матового, напівпрозорого матеріалу. Цирконієві коронки вважаються одними з найнадійніших і практично не мають протипоказань до установки. Вони мають одночасно здатністю витримувати навантаження, перепади температур і високою естетикою, тому встановлюються і на бічні жувальні зуби, і в зону посмішки

Переваги цирконієвих коронок

  1. Мінімальна препарування зуба під коронку. Діоксид цирконію - дуже міцний матеріал, тому коронки з нього можуть бути досить тонкими, щоб витримувати навантаження. Для установки такої коронки досить спиляти 0,4-0,6 мм тканини зуба, коли для металокерамічних коронок видаляється 1,5 - 2 мм.
  2. Біосумісни, не викликають алергічних реакцій. На відміну від інших матеріалів для коронок у цирконію самий невеликий список протипоказань, не викликає гальванічних і токсичних реакцій. Десна в області установки коронки не змінює колір і виглядає природно.
  3. Висока естетика матеріалу. Циркон володіє ідеальним білим кольором і властивостями природної поверхні зуба: матовістю, полупрозрачностью, светопропускаемостью і блиском. Коронки з циркону виглядають дуже природно і не змінюються з протягом багатьох років.
  4. Відсутність неприємного присмаку в роті.
  5. Підходять для створення довгого мостовидного протеза на кілька зубів. Цирконієві коронки при своїй міцності достатньо легкі, тому не створюють надмірного навантаження на опорні зуби при установці мостовидного протеза.
  6. Менша ймовірність карієсу, так як підставу коронки в точності повторює форму обточеного зуба і щільно прилягає, не допускаючи попадання мікробів.

Особливості виготовлення цирконієвих коронок

Для того щоб почати виготовлення цирконієвої коронки в лабораторії для початку необхідно обробити зуб під коронку. Тільки після препарування з зубів знімається сканування, щоб коронка вийшла максимально відповідною формою і прилеглої до власного зуба.

Скановані  файли відправляються в технічну лабораторію і скануються спеціальним обладнанням. Комп'ютерна програма візуалізує 3D-модель майбутньої коронки на підставі файлу.

З цього файлу на фрезері  за технологією CAD / CAM з цільного бруска оксиду цирконію фрезерується коронка. Комп'ютерне моделювання та управління обладнанням дозволяють створити потрібну форму і розмір коронки з точністю до часток міліметра. Тому коронки з діоксиду цирконію ідеально прилягають до основи зубів, м'яких тканин і можуть бути досить тонкими.

Виточена коронка додатково обпалюється в печі. Під вплив високих температур конструкція набуває необхідну міцність.

Якщо виготовляється комбінований вид коронки - діоксид циркону з керамічним облицюванням, то зверху на цирконієвий каркас вручну наноситься шар кераміки і обпалюється.

Створення коронки завершується наданням керамічної поверхні відповідного кольору.

Пацієнт може приміряти коронку, щоб переконатися, що вона має відповідний колір, форму, розмір і комфортна. Якщо по якомусь параметру коронка не підходить, то її коректують до ідеального стану.

Види цирконієвих коронок

Цирконієві коронки бувають двох видів: повністю з цирконію та цирконієві з тонким керамічним покриттям. Перші використовуються для протезування на бічних жувальних зубах. Цирконієві коронки в поєднанні з керамікою використовуються для відновлення фронтальних зубів. Кераміка допомагає домогтися більшого естетичного ефекту і в точності повторити природний вигляд зуба: колір, світлопропускаемість, відблиски, відтінок. Повністю цирконієва коронка на передніх зубах може виділятися поруч зі звичайними зубами.

Яка коронка краще: цирконієва або металокерамічна?

Плануючи ортопедичне лікування, буває непросто вибрати з великого розмаїття видів коронок. Найчастіше пацієнти вибирають між металлокерамической коронкою або з діоксиду цирконію.

Цирконієві коронки поєднують в собі високу міцність і природний вигляд: колір і напівпрозорість. На відміну від цирконієвих коронок, металокерамічні мають темне металеву основу, яке буде помітно відрізнятися від інших зубів при установці у фронтальній групі. Якщо пацієнт вибирає протезування передніх зубів металокерамікою, то краще протезувати декілька зубів, щоб відмінність були непомітні.

Естетичний мінус металокераміки також в тому, що вона залишає на яснах темну смугу в місці контакту коронки і м'яких тканин.

Установка цирконієвої коронки - один з найбільш малоінвазивних видів протезування: під них потрібно видалити дуже тонкий шар тканин зуба - до 0,6 мм, при цьому залишаючи сам зуб «живим». Для металокераміки знадобиться більш серйозна обробка зуба - до 2 мм і депульпація.

Плюс цирконієвої коронки в практично повній відсутності протипоказань і низьку ймовірність алергії.

Головний мінус коронок з циркону - це досить висока вартість. Вона обумовлена ​​складністю виготовлення: коронки фрезеруються за технологією CAD / CAM, яка вимагає дорогого устаткування .Однак їх високі естетичні якості, довговічність і міцність компенсують таку ціну. Пацієнт з цирконієвої коронкою отримає більш надійний результат з найменшим втручанням і шкодою для власних зубів і м'яких тканин.