Цирконієва коронка
У нашому центрі ми пропонуємо пацієнтам різні варіанти коронок в залежності від бюджету, вимог до естетики, функціональності і довговічності. Але часто пацієнти побоюються ставити коронку через необхідність спилювати більшу частину зуба або навіть депульпувати здоровий зуб. З появою цирконієвих коронок сильна препаровка зуба перестала бути необхідністю. Про цю та інші особливості цирконієвих коронок детально розповідаємо в статті.
Цирконієві коронки або коронки з діоксиду цирконію (правильна назва хімічної формули) - це міцні безметалеві ортопедичні конструкції з матового, напівпрозорого матеріалу. Цирконієві коронки вважаються одними з найнадійніших і практично не мають протипоказань до установки. Вони мають одночасно здатністю витримувати навантаження, перепади температур і високою естетикою, тому встановлюються і на бічні жувальні зуби, і в зону посмішки
Переваги цирконієвих коронок
- Мінімальна препарування зуба під коронку. Діоксид цирконію - дуже міцний матеріал, тому коронки з нього можуть бути досить тонкими, щоб витримувати навантаження. Для установки такої коронки досить спиляти 0,4-0,6 мм тканини зуба, коли для металокерамічних коронок видаляється 1,5 - 2 мм.
- Біосумісни, не викликають алергічних реакцій. На відміну від інших матеріалів для коронок у цирконію самий невеликий список протипоказань, не викликає гальванічних і токсичних реакцій. Десна в області установки коронки не змінює колір і виглядає природно.
- Висока естетика матеріалу. Циркон володіє ідеальним білим кольором і властивостями природної поверхні зуба: матовістю, полупрозрачностью, светопропускаемостью і блиском. Коронки з циркону виглядають дуже природно і не змінюються з протягом багатьох років.
- Відсутність неприємного присмаку в роті.
- Підходять для створення довгого мостовидного протеза на кілька зубів. Цирконієві коронки при своїй міцності достатньо легкі, тому не створюють надмірного навантаження на опорні зуби при установці мостовидного протеза.
- Менша ймовірність карієсу, так як підставу коронки в точності повторює форму обточеного зуба і щільно прилягає, не допускаючи попадання мікробів.
Особливості виготовлення цирконієвих коронок
Для того щоб почати виготовлення цирконієвої коронки в лабораторії для початку необхідно обробити зуб під коронку. Тільки після препарування з зубів знімається сканування, щоб коронка вийшла максимально відповідною формою і прилеглої до власного зуба.
Скановані файли відправляються в технічну лабораторію і скануються спеціальним обладнанням. Комп'ютерна програма візуалізує 3D-модель майбутньої коронки на підставі файлу.
З цього файлу на фрезері за технологією CAD / CAM з цільного бруска оксиду цирконію фрезерується коронка. Комп'ютерне моделювання та управління обладнанням дозволяють створити потрібну форму і розмір коронки з точністю до часток міліметра. Тому коронки з діоксиду цирконію ідеально прилягають до основи зубів, м'яких тканин і можуть бути досить тонкими.
Виточена коронка додатково обпалюється в печі. Під вплив високих температур конструкція набуває необхідну міцність.
Якщо виготовляється комбінований вид коронки - діоксид циркону з керамічним облицюванням, то зверху на цирконієвий каркас вручну наноситься шар кераміки і обпалюється.
Створення коронки завершується наданням керамічної поверхні відповідного кольору.
Пацієнт може приміряти коронку, щоб переконатися, що вона має відповідний колір, форму, розмір і комфортна. Якщо по якомусь параметру коронка не підходить, то її коректують до ідеального стану.
Види цирконієвих коронок
Цирконієві коронки бувають двох видів: повністю з цирконію та цирконієві з тонким керамічним покриттям. Перші використовуються для протезування на бічних жувальних зубах. Цирконієві коронки в поєднанні з керамікою використовуються для відновлення фронтальних зубів. Кераміка допомагає домогтися більшого естетичного ефекту і в точності повторити природний вигляд зуба: колір, світлопропускаемість, відблиски, відтінок. Повністю цирконієва коронка на передніх зубах може виділятися поруч зі звичайними зубами.
Яка коронка краще: цирконієва або металокерамічна?
Плануючи ортопедичне лікування, буває непросто вибрати з великого розмаїття видів коронок. Найчастіше пацієнти вибирають між металлокерамической коронкою або з діоксиду цирконію.
Цирконієві коронки поєднують в собі високу міцність і природний вигляд: колір і напівпрозорість. На відміну від цирконієвих коронок, металокерамічні мають темне металеву основу, яке буде помітно відрізнятися від інших зубів при установці у фронтальній групі. Якщо пацієнт вибирає протезування передніх зубів металокерамікою, то краще протезувати декілька зубів, щоб відмінність були непомітні.
Естетичний мінус металокераміки також в тому, що вона залишає на яснах темну смугу в місці контакту коронки і м'яких тканин.
Установка цирконієвої коронки - один з найбільш малоінвазивних видів протезування: під них потрібно видалити дуже тонкий шар тканин зуба - до 0,6 мм, при цьому залишаючи сам зуб «живим». Для металокераміки знадобиться більш серйозна обробка зуба - до 2 мм і депульпація.
Плюс цирконієвої коронки в практично повній відсутності протипоказань і низьку ймовірність алергії.
Головний мінус коронок з циркону - це досить висока вартість. Вона обумовлена складністю виготовлення: коронки фрезеруються за технологією CAD / CAM, яка вимагає дорогого устаткування .Однак їх високі естетичні якості, довговічність і міцність компенсують таку ціну. Пацієнт з цирконієвої коронкою отримає більш надійний результат з найменшим втручанням і шкодою для власних зубів і м'яких тканин.